71. BAFTA-díjátadó: a jelöltek és a nyertesek

Február 18-án került megrendezésre a 71. BAFTA-gála, aminek házigazdája Joanna Lumley volt. A gálán a Brit Film- és Televíziós Akadémia díjazta a filmeket több kategória szerint. A legtöbb jelölést Guillermo del Torro új filmje, A víz érintése szerezte, amiből hármat meg is nyert. Martin McDonagh 9 jelölést begyűjtő filmje, a Három óriásplakát Ebbing határában tarolt a leginkább, öt díjat zsebelt be. Valamint díjat nyert Gary Oldman A legsötétebb órával és Allis Janney az Én, Tonyával, de Christopher Nolan háborús drámája.

Legjobb film

  • Három óriásplakát Ebbing határában
  • A legsötétebb óra
  • Szólíts a neveden
  • Dunkirk
  • A víz érintése

Legjobb brit film

  • Három óriásplakát Ebbing határában
  • A legsötétebb óra
  • Sztálin halála
  • God’s Own Country
  • Lady Macbeth
  • Paddington 2.

Legjobb rendező

  • Guillermo del Torro – A víz érintése
  • Luca Guadagnino – Szólíts a neveden
  • Martin McDonagh – Három óriásplakát Ebbing határában
  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Dennis Villeneuve – Szárnyas fejvadász 2049

Legjobb férfi főszereplő

  • Gary Oldman – A legsötétebb óra
  • Jamie Bell – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Timothée Chalamet – Szólíts a neveden
  • Daniel Day-Lewis – Fantomszál
  • Daniel Kaluuya – Tűnj el!

Legjobb női főszereplő

  • Frances McDormand – Három óriásplakát Ebbing határában
  • Anette Bening – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Sally Hawkins – A víz érintése
  • Margot Robbie – Én, Tonya
  • Soirse Ronan – Lady Bird

Legjobb férfi mellékszereplő

  • Sam Rockwell – Három óriásplakát Ebbing határában
  • Willem Dafoe – Floridai álom
  • Hugh Grant – Paddington 2.
  • Woody Harrelson – Három óriásplakát Ebbing határában
  • Christopher Plummer – A világ minden pénze

Legjobb női mellékszereplő

  • Allison Janney – Én, Tonya
  • Lesley Manville – Fantomszál
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Kristin Scott Thomas – A legsötétebb óra
  • Octavia Spencer – A víz érintése

Legjobb eredeti forgatókönyv

  • Martin McDonagh – Három óriásplakát Ebbing határában
  • Guillermo del Torro, Vanessa Taylor – A víz érintése
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Jordan Peele – Tűnj el!
  • Steven Rodgers – Én, Tonya

Legjobb adaptált forgatókönyv

  • James Ivory – Szólíts a neveden
  • Simon Farnaby, Paul King – Paddington 2.
  • Matt Greenhalgh – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider – Sztálin halála
  • Aaron Sorkin – Elit játszma

Legjobb operatőr

  • Rodger Deaking – Szárnyas fejvadász 2049
  • Bruno Delbonner – A legsötétebb óra
  • Hoyte van Hoytema – Dunkirk
  • Dan Laustsen – A víz érintése
  • Ben Davis – Három óriásplakát Ebbing határában

Kiemelkedő debütálás brit rendező, író vagy producer részéről

  • Rungano Nyoni, Emily Morgan – I Am Not a Witch
  • Gareth Tunley, Jack Healey Guttman, Tom Meeten – The Ghoul
  • Johnny Harris, Thomas Napper – Jawbone
  • Lucy Cohan – Kingdom of Us
  • Alice Birch, William Oldroyd, Frodhla Cronin O’Reilly – Lady Macbath

Legjobb dokumentumfilm

  • I Am Not Your Negro
  • City of Ghosts
  • Icarus
  • An Inconvenient Sequel: Truth to Power
  • Jane

Legjobb filmzene

  • Alexandre Desplat – A víz érintése
  • Benjamin Wallfich, Hans Zimmer – Szárnyas fejvadász 2049
  • Dario Marianelli – A legsötétebb óra
  • Hans Zimmer – Dunkirk
  • Jonny Greenwood – Fantomszál

Legjobb hang

  • Dunkirk
  • Nyomd, Bébi, nyomd!
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • A víz érintése
  • Star Wars: Az utolsó Jedik

Legjobb díszlet

  • A víz érintése
  • A szépség és a szörnyeteg
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • A legsötétebb óra
  • Dunkirk

Legjobb vizuális effektek

  • Szárnyas fejvadász 2049
  • Dunkirk
  • A víz érintése
  • Star Wars: Az utolsó Jedik
  • A majmok bolygója: Háború

Legjobb jelmez

  • Fantomszál
  • A szépség és a szörnyeteg
  • A legsötétebb óra
  • Én, Tonya
  • A víz érintése

Legjobb smink

  • A legsötétebb óra
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • Én, Tonya
  • Viktória királynő és Abdul
  • Az igazi csoda

Legjobb vágás

  • Nyomd, Bébi, nyomd!
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • Dunkirk
  • A víz érintése
  • Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb nem angol film

  • A szobalány (Dél-Korea)
  • Áldozat? (Franciaország-Németország)
  • First They Killed My Father (Kambodzsa-Amerikai Egyesült Államok)
  • Szeretet nélkül (Oroszország)
  • Az ügyfél (Irán-Franciaország)

Legjobb rövidfilm

  • Cowboy Dave
  • Aamir
  • A Drowning Man
  • Work
  • Wren Boys

Orange Rising Star Award (közönségdíj)

  • Daniel Kaluuya
  • Timothée Chalamet
  • Florence Pugh
  • Tessa Thompson
  • Josh O’Connor

 

Ha tetszett a cikkünk, itt azonnal megoszthatod másokkal:

Könyvjelző ehhez: Közvetlen hivatkozás.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..