Oscar-díj 2018

Idén ismét kihirdetésre került az Oscar-díj, az Egyesült Államok legrangosabb filmművészeti díja, amit 1929 óta ad át a Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia az általa ítélt legjobbaknak. A díjat 2022-ben már nem Los Angelesben adják át, hanem Hollywoodban a Kodak színházban egy hatalmas gála keretében. És íme a nyertesek listája:

Folytatás

71. BAFTA-díjátadó: a jelöltek és a nyertesek

Február 18-án került megrendezésre a 71. BAFTA-gála, aminek házigazdája Joanna Lumley volt. A gálán a Brit Film- és Televíziós Akadémia díjazta a filmeket több kategória szerint. A legtöbb jelölést Guillermo del Torro új filmje, A víz érintése szerezte, amiből hármat meg is nyert. Martin McDonagh 9 jelölést begyűjtő filmje, a Három óriásplakát Ebbing határában tarolt a leginkább, öt díjat zsebelt be. Valamint díjat nyert Gary Oldman A legsötétebb órával és Allis Janney az Én, Tonyával, de Christopher Nolan háborús drámája.

Folytatás

70. Writers’ Guild Awards 2018-ban

Az Amerikai Forgatókönyvírók Céhének díját február 10-én adták át, az eseményt egyszerre tartották New Yorkban és Los Angelesben, a show-t pedig Patton Oswalt és Amber Ruffin vezényelte le.

Folytatás

A Critics’ Choice Awards díjazottjai

Január 11-én közzétették a Critics’ Choice Awards nyerteseit, a díjátadót ezúttal Olivia  Munn vezette.

Filmes nyertesek

Legjobb film: A víz érintése

Legjobb színész: Gary Oldman (A legsötétebb óra)

Legjobb színésznő: Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb férfi mellékszereplő: Sam Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb női mellékszereplő: Allison Janney (Én, Tonya)

Legjobb rendező: Guillermo del Toro (A víz érintése)

Legjobb eredeti forgatókönyv: Jordan Peele (Tűnj el)

Legjobb adaptált forgatókönyv: James Ivory (Szólíts a neveden)

Legjobb animációs film: Coco

Legjobb akciófilm: Wonder Woman

Legjobb vígjáték: Rögtönzött szerelem

Legjobb színész (vígjáték): James Franco (The Disaster Artist)

Legjobb színésznő (vígjáték): Margot Robbie (I, Tonya)

Legjobb sci-fi/horrorfilm: Tűnj el

Sorozatok nyertesei

Legjobb vígjátéksorozat: The Marvelous Mrs. Maisel

Legjobb drámasorozat: A szolgálólány meséje

Legjobb férfi főszereplő (dráma): Sterling K. Brown, This Is Us

Legjobb férfi főszereplő (vígjátéksorozat): Ted Danson, The Good Place

Legjobb férfi főszereplő (minisorozat-tévéfilm): Ewan McGregor, Fargo

Legjobb női főszereplő (drámasorozat): Elizabeth Moss, A szolgálólány meséje

Legjobb női főszereplő (vígjátéksorozat): Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel

Legjobb női főszereplő (minisorozat/tévéfilm): Nicole Kidman, Hatalmas kis hazugságok

TV-műsor

Legjobb talkshow: Jimmy Kimmel Live!